IndeksIndeks  UżytkownicyUżytkownicy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Regulamin

Go down 
AutorWiadomość
Lucien
Pan Grabarz

Lucien

Liczba postów : 146
Data dołączenia : 07/02/2015

PisanieTemat: Regulamin    Nie Lut 08, 2015 6:35 pm

ZASADY OGÓLNE
1.1 Niezaznajomienie się z zasadami panującymi na forum, nie zwalnia z przestrzegania ich.
1.2 Rejestrujemy się imieniem i nazwiskiem/imieniem/pseudonimem naszej postaci. Nie akceptujemy nazw, które zawierają cyfry bądź pisane są TrAwKą czy innym świństwem.
1.3 Dyskryminacja pod każdym względem jest surowo wzbroniona.
1.4 Za każde przewinienie dostaje się ostrzeżenie. Po czterech takich ostrzeżeniach, użytkownik otrzymuje bana. W najgorszym przypadku konto może zostać poddane kasacji.
1.5 Liczba kont jednego użytkownika ograniczona jest do trzech. Ponadto, jeżeli posiadając kilka kont dbamy tylko o jedno - po konsultacji z administratorem użytkownik zmuszony jest zostawić sobie to najbliższe.
1.6 Wszelki "bul" kierowany w stronę innego użytkownika, przez który może wystąpić kłótnia - przenosimy na wiadomości prywatne, pocztę czy też komunikator. Chatbox nie jest odpowiednim miejscem do tego, ponieważ dbamy o miłą atmosferę. A niech ktoś śmie zaprzeczyć to psami poszczuję.
1.7 Nieobecność dłuższa niż tydzień (bez usprawiedliwienia w temacie do tego przeznaczonym), oznacza otrzymanie od administracji wiadomości z upomnieniem. Jeżeli nie dostanie żadnego odzewu, konto zostaje usunięte po upłynięciu następnego tygodnia.
1.8 Reklamowanie swoich lub czyichś for w temacie do tego nieprzeznaczonym jest surowo zabronione.
1.9 Nie oszukujmy się, ale administracja także może popełniać błędy. Jeżeli masz już zamiar zwrócić nam uwagę, proszę o zachowanie kultury.
1.10 Administracja może w każdym momencie wprowadzić zmiany w regulaminie, o czym użytkownicy zawsze zostaną poinformowani.
1.11 Jeżeli wystąpią jakiekolwiek nieporozumienia czy niejasności – prosimy kierować to bezpośrednio do kogoś administracji.
1.12 Niedozwolone jest zakładanie tematów z nieskończonymi kartami postaci. W tym dziale powinny znajdować się tylko i wyłącznie karty skończone, gotowe do sprawdzenia.


ZASADY FABULARNE
2.1 Aby zacząć pisać w fabule (nie tyczy się mini fabuły na CB), należy podpisać się pod regulaminem, wstawić avatar i napisać kartę postaci. Bez tego ani rusz.
2.2 Jeżeli planujesz grać postacią, która pochodzi z jakiegoś anime bądź mangi, musisz sprawdzić w "postaciach zajętych", czy już ktoś jej sobie nie zaklepał. Oprócz tego, musisz uwzględnić to, gdzie twoja postać występuje w temacie do tego przeznaczonym. (Zarezerwowane wyglądy)
2.3 Założenie KP (Karty Postaci) jest obowiązkowe. Czas na napisanie karty postaci wynosi dwa tygodnie. Wyjątkiem jest sytuacja, w której użytkownik poinformował kogoś z administracji o późniejszej dacie jej umieszczenia. Dane konto zostanie usunięte z forum, jeśli nie została dodana KP bądź nie wspomniał o opóźnieniu.
2.4 Wszystkie posty fabularne piszemy w trzeciej osobie liczby pojedynczej. Ponadto powinny składać się z co najmniej pięciu rozbudowanych zdań, nie wliczając do tego dialogu.
2.5 Staramy się zachować chociażby podstawowe zasady ortografii oraz interpunkcji.
2.6 Podczas wszelkich walk postaci, użytkownicy mają obowiązek powiadomić o tym Mistrza Gry (MG), chyba że z góry ustalili zwycięzcę i przebieg akcji.
2.7 Jeżeli użytkownik ma zamiar uszkodzić postać innej osoby, wszystkie swoje ataki musi napisać w trybie niedokonanym (spróbował uderzyć). To samo dotyczy uników (spróbował uniknąć), jeśli rozgrywka jest pod nadzorem MG.
+ zabijanie i gwałcenie innych postaci jest surowo zabronione bez pozwolenia właściciela konta.
2.8 Gdy mamy zamiar opuścić dany temat, musimy na końcu napisać „z/t” (z tematu) ewentualnie „nmmt” (nie ma mnie tu).
2.9 Podczas gry fabularnej nie obowiązuje jakakolwiek cenzura.
2.10 Możliwe jest samodzielne zakładanie tematów z miejscami. Prosi się jednak o chociażby krótką informację o tym, jak dane miejsce w temacie wygląda. Może być to opis bądź obrazek.
2.11 Zakazanym jest przebywanie w dwóch miejscach naraz. Wyjątki stanowią off-top oraz eventy.
2.12 Używanie emotikon jest niedozwolone. Wyjątkiem jest off-top no i oczywiście Chatbox.
2.13 Robienie postaci żywcem wzięte z anime/mangi/filmu/ etc. jest niedozwolone.
2.14 Przejęcie tematu jest możliwe dopiero wtedy, gdy postacie w nim będące nie odpisują od ponad dwóch tygodni.
2.15 Żadna postać nie potrafi czytać w myślach oraz nie jest wszechwiedząca, więc dopóki ktoś jej czegoś nie powie, bądź nie zobaczy tego fabularnie, nie jest w stanie potwierdzić danej sytuacji.


ZASADY POZOSTAŁE
3.1 Maksymalne wymiary avatarów to 250px szerokości x 450px wysokości. Nie mogą one przedstawiać zdjęć realnych oraz zmodyfikowanych. To samo tyczy się sygnatur, których wymiary nie mogą przekraczać 450px szerokości. Wysokość prosimy dobierać z umiarem. Jeżeli administrator bądź moderator zauważy, że dany podpis zanadto wydłuża posta, wyśle do owej osoby wiadomość z prośbą skrócenia.
3.2 Awatar musi w jak największym stopniu ukazywać naszą postać.
3.3 Niedozwolone jest korzystanie z obrazków, na których znajdują się nagie miejsca intymne. W owym przypadku avatar zostanie skasowany przez administrację bez uprzedniego uprzedzenia.
3.4 Na ChatBoxie może być prowadzona tzw. „mini fabuła”, która jednak nie może zostać wliczona w główny świat fabularny. Dzięki niej można nawiązywać relacje między postaciami, jednakże nic więcej. Coś, co stało się na CB, zostaje na CB.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://sykehus.forumpl.net
 
Regulamin
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Organizacja :: Księga Zasad-
Skocz do:  

~**~
I love PBF
Halo PBF
Vampire Knight
AXIS MUNDI
Kuroko no basuke
BlackButler
HogwartDream
Wild Land AAF
Pogrzebowe Wino
Partnerstwo & Toplisty